• Tylko online

Tropokolagen w Estetologii - Szkolenie VOD

Indeks:

500,00 zł
Brutto

Dostęp do Szkolenia VOD - Tropokolagen w Estetologii

Ilość
Wysyłka 24h

Kalendarium Szkoleń
W linku poniżej kalendarium wszystkich szkoleń na najbliższe miesiące.
>SPRAWDŹ!<

Tropokolagen:
Kolagen jest najobficiej występującym białkiem w ludzkim ciele, stanowiącym niezbędny budulec różnych tkanek, w tym skóry, kości, ścięgien i więzadeł. Tropokolagen jest podstawową jednostką kolagenu i odgrywa fundamentalną rolę w utrzymaniu integralności strukturalnej i elastyczności skóry.

Tropokolagen charakteryzuje się potrójną helisą, złożoną z trzech łańcuchów polipeptydowych, z których każdy jest spleciony jak lina. Ta unikalna struktura zapewnia kolagenowi wyjątkową wytrzymałość i odporność na rozciąganie. Co do zasady, tropokolagen działa jak rusztowanie podtrzymujące skórę, zapobiegając wiotczeniu i powstawaniu zmarszczek.

Tropokolagen GUNA - MD-Tissue, MD-Muscle, MD-Matrix 

Zastosowania kosmetyczne:

1) Zabiegi przeciwstarzeniowe: Wraz z wiekiem produkcja kolagenu w organizmie zmniejsza się, co powoduje stopniową utratę elastyczności skóry oraz pojawienie się drobnych linii i zmarszczek. Procedury z zastosowaniem tropokolagenu i stosowanie produktów zawierających kolagen, mogą stymulować produkcję kolagenu, promując bardziej młodzieńczą i żywą cerę.

2) Odmładzanie skóry: Zabiegi na bazie tropokolagenu można również stosować w celu odmłodzenia i rewitalizacji skóry. Stosowany miejscowo lub za pomocą minimalnie inwazyjnych procedur, tropokolagen może zwiększyć zatrzymywanie wilgoci w skórze, poprawić teksturę i zmniejszyć widoczność blizn i wyprysków.

3) Gojenie się ran: Tropokolagen odgrywa kluczową rolę w gojeniu się ran, ponieważ pomaga w tworzeniu nowej tkanki i pomaga w naprawie uszkodzonej skóry. W kosmetologii produkty tropokolagenowe są często stosowane w celu przyspieszenia gojenia po niektórych zabiegach lub poprawy efektów zabiegów odmładzających skórę.

4) Działanie lipolityczne: Tropokolagen typu I przyczynia się do odbudowy strukturalnej tkanki łącznej włóknistej, wchodzącej w skład tkanki tłuszczowej, zarówno w lokalnych nadmiarach tkanki tłuszczowej, jak i w cellulicie. Tym samym odbudowuje się zaopatrzenie w naczynia krwionośne i limfatyczne, co usprawnia metabolizm i krążenie limfy w danym obszarze. Regeneracja tkanki łącznej włóknistej wpływa również na wygląd pokrywającej dany obszar skóry, dzięki odzyskaniu sprężystości i elastyczności struktur tkanki podskórnej

Wykorzystanie szkolenia w praktyce:
zabiegi przeciwstrarzeniowe, odmładzające, zabiegi na okolicę oka, zabiegi łączone,, liftingujące - szerokie zastosowanie!

Po opłaceniu dostępu do Szkolenia VOD będzie ono możliwe do obejrzenia w zakładce "VOD" na stronie głównej Mezoderm lub pod tym linkiem https://mezoderm.pl/cms/31-vod

Ocena 
Natalia M 2024-02-02

Super

Dokładnie pokazana praktyka na 3 modelkach i duża dawka teorii. Polecam.

  • 1 z 1 osób uznała ten komentarz za przydatny
Ocena 
Kamila C 2024-02-02

POLECAM

Świetne szkolenie - masa przekazanej wiedzy, praktycznej i teoretycznej. Napewno wprowadze ten zabieg do mojego gabinetu

  • 1 z 1 osób uznała ten komentarz za przydatny

Zobacz też

O szkoleniach VOD

Szkolenia VOD (Video On Demand) to jedna z kilku form przekazywania wiedzy, którą oferujemy w Mezoderm. Przedmiotem Szkolenia VOD jest dostęp do nagrania specjalnie przygotowanego szkolenia, które prowadzi ekspert Mezoderm - Dr Magdalena Komasińska.

Wszystkie szczegóły poruszające techniczne aspekty dostępu do Szkolenia VOD możesz poznać pod TYM LINKIEM

Powiązane artykuły Bazy Wiedzy

Szkolenia VOD w Mezoderm

Czym są? Czym różnią się od szkoleń stacjonarnych? Jak wpłyną na moją pracę w gabinecie?

Tropokolagen - Kosmetologiczny sekret Młodej Skóry

Czym jest tropokolagen? Co odróżnia go od innych podobnych związków? Jaki wpływ na naszą urodę? Dowiedz się więcej!

16 innych produktów w tej samej kategorii: