Przebarwienia - Skóra Wrażliwa - Biuletyn Eksperta, nr 9

Jak poradzić sobie z przebarwieniami przy skórze wrażliwej? Jakie kuracje są odpowiednie do walki z przebarwieniami skóry wrażliwej? Przeczytaj i sprawdź!

W znaczeniu kosmetologicznym mianem wrażliwej określa się skórę z obszaru twarzy, szyi i dekoltu, na której czasowo lub permanentnie występują zmiany rumieniowe, plamy naczyniowe i teleangiektazje. Zmiany te mogą być skutkiem działania bodźców wewnętrznych, jak i zewnętrznych, na które reaguje w sposób nadmierny.

Skóra wrażliwa jest bardzo trudna w pielęgnacji. Występuje często w powiązaniu z cerą suchą, alergiczną i płytkounaczynioną. Ogromny wpływ na uwrażliwienie ma nadmierna ilość promieniowania słonecznego, nie tylko naturalnego, ale także sztucznego, co w konsekwencji może powodować powstawanie zmian pigmentacyjnych.

Z racji wyjątkowej delikatności skóra wrażliwa jest również narażona na urazy mechaniczne, zatarcia, które mogą być przyczyną powstawania przebarwień - są one bowiem wynikiem przewlekłych urazów w miejscach drażnionych, a powodem tego jest nadprodukcja melaniny przez podrażnione melanocyty, jak i nietrzymanie barwnika wskutek urazu.

Cera wrażliwa w wielu przypadkach powiązana jest z symptomami trądziku różowatego, co przy nieodpowiednio dobranych zabiegach, nietrafnie wybranych preparatach i niewłaściwej pielęgnacji może pozostawić „pamiątki” w postaci przebarwień pozapalnych. Ten rodzaj zmian powstaje w przebiegu schorzeń ze stanem zapalnym, którego rezultatem jest wzrost zwartości wypustek melanosomów w keratynocytach i w warstwie podstawnej naskórka.

W kosmetologii możemy uzyskać bardzo dobre efekty stosując innowacyjne metody depigmentacyjne dedykowane dla skór wrażliwych i naczyniowych. Terapie złożone z kilku modułów pielęgnacyjnych i precyzyjnie dobrane składniki aktywne będą redukować nadmierne unaczynienie charakterystyczne dla nawracających przebarwień. Będą hamowały proces zapalny, który pojawia się w wyniku działania szkodliwych czynników zewnętrznych lub który towarzyszy zmianom skórnych, a ponadto będą:
regulowały proces melanogenezy poprzez redukowanie aktywności i ilości tyrozynazy, hamowanie proliferacji melanocytów i zmniejszenie ich dendryczności.

Należy pamiętać, iż moment wyjścia pacjenta z gabinetu nie kończy terapii. Większość preparatów zabiegowych to produkty złuszczające, przez co skóra staje się podatniejsza na działanie promieni słonecznych, dlatego z dużą skrupulatnością należy stosować wysokie filtry ochronne. Właściwa pielęgnacja w okresie pozabiegowym nada dobry kierunek terapii i utrzyma wypracowany efekt terapeutyczny. To niezbędny element wspólnej współpracy.

Produkty powiązane z tym artykułem
C.prof 210 - depigmentation solution C.prof 210 - depigmentation solution Mesoestetic Mesopeel Melanostop Tran3x (50ml) Mesoestetic Mesopeel Melanostop Tran3x (50ml) Koncentrat depigmentujący Koncentrat depigmentujący Pianka depigmentująca (200ml) MezoPharma Pianka depigmentująca (200ml) MezoPharma
Toner depigmentujący (250ml) MezoPharma Toner depigmentujący (250ml) MezoPharma

O Bazie Wiedzy

Baza Wiedzy to zbiór artykułów oraz wideo-blogów, w których eksperci i trenerzy firmy MEZODERM poruszają zagadnienia branży kosmetologii estetycznej.