Baza Wiedzy

Zabiegi na Lato - Stymulatory Nawilżające

W jaki sposób stymulatory tkankowe są w stanie pomóc na skórę uszkodzoną działaniem promieni słonecznych? Dowiedz się więcej!

Zabiegi na Lato - Mezoterapia Nawilżająca

Lato to okres wzmożonego nasłonecznienia - jak radzić sobie ze zniszczoną i suchą skórą z pomocą Mezoterapii? Dowiedz się z tego artykułu!

Rozstępy - Biuletyn Eksperta, nr 18

Skąd biorą się rozstępy? Jak z nimi walczyć? Czy da się je wyleczyć? Dowiedz się wszystkiego już teraz!

Cellulit Obrzękowy - Biuletyn Eksperta, nr 17

Cellulit obrzękowy? Spuchnięte nogi czy rodzaj cellulitu? Poznaj różnicę i metody zwalczania teraz!

Cellulit Włóknisty - Biuletyn Eksperta, nr 16

Skórka pomarańczowa i skora? Cellulit włóknisty? Co to jest? Dowiedz się już teraz!

Cellulit - Lipodystrofia - Biuletyn Eksperta, nr 15

Czym jest cellulit? Jak można poradzić sobie z lipodystrofią? Jakie są stadia cellulitu? Sprawdź teraz!

Peptydy Biomimetyczne - Biuletyn Eksperta, nr 14

Czym są peptydy biomimetyczne? Jaki mają wpływ na kuracje przeciwstarzeniowe? Dlaczego świat kosmetologii oszalał na ich punkcie? Dowiedz się więcej!

Kwas Traneksamowy - Biuletyn Eksperta, nr 13

Kwas traneksamowy - jak go zastosować? Przy jakich kuracjach sprawdzi się najlepiej? Skąd bierze się jego działanie kojące i łagodzące? Wszystkiego dowiesz się z niniejszego artykułu!

Ketokwasy - Biuletyn Eksperta, nr 12

Czym jest ketokwas? Gdzie możemy go znaleźć? W jakich kuracjach i przypadłościach powinniśmy stosować ketokwasy? Odpowiedź w niniejszym artykule!

Alfahydroksykwasy w w walce ze skórą Łojotokową i Trądzikiem - Biuletyn Eksperta, nr 11

Skóra łojotokowa - jak sobie z tym poradzić? Jakie kuracje będą odpowiednie na trądzik? Sprawdź teraz!

Alfahydroksykwasy w Protokołach Odmładzających - Biuletyn Eksperta, nr 10

Alfahydroksykwasy - co to jest? Jakie jest ich zastosowanie? Gdzie spotykam się z Alfahydroksykwasami? Dowiedz się w tym artykule!

Przebarwienia - Skóra Wrażliwa - Biuletyn Eksperta, nr 9

Jak poradzić sobie z przebarwieniami przy skórze wrażliwej? Jakie kuracje są odpowiednie do walki z przebarwieniami skóry wrażliwej? Przeczytaj i sprawdź!

Przebarwienia Miejscowe - Biuletyn Eksperta, nr 8

Czym jest melasma? Jak z nią walczyć i zapobiegać? Skąd biorą się piegi i plamy starcze? Dowiedz się już teraz!

Przebarwienia - Biuletyn Eksperta, nr 7

Skąd biorą się przebarwienia skórne? Jak zwalczać przebarwienia naszej skóry? Jakimi środkami możemy poradzić sobie z dyskoloracją? Dowiedz się teraz!

Skóra dojrzała - Kuracje Peptydowe - Biuletyn Eksperta, nr 6

Czym są kuracje peptydowe i jakie zastosowanie mają w zabiegach dla skór dojrzałych? Poznaj odpowiedź już teraz!

Skóra dojrzała - Biuletyn Eksperta, nr 5

Czym jest skóra dojrzała? Dlaczego nasza skóra się starzeje? Jak temu przeciwdziałać i zapobiegać? Dowiedz się więcej!

Skóra atopowa - Biuletyn Eksperta, nr 4

Co charakteryzuje skórę atopową? Co to jest skóra atopowa? Dowiedz się już teraz!

Trądzik aktywny - Biuletyn Eksperta, nr 3

Jakie są przyczyny powstawania trądziku? Jak walczyć z trądzikiem aktywnym? Czy nieodpowiednia dieta ma wpływ na powstawanie trądziku? Dowiedz się teraz!

Skóra normalna i mieszana - Biuletyn Eksperta, nr 2

W tym numerze Biuletynu opowiadamy o różnicach pomiędzy skórą normalną, a skórą mieszaną. Czym się różnią? 

Trądzik różowaty - Biuletyn Eksperta, nr 1

Pierwszy numer Biuletynu Eksperta - opowiadamy o skórze wrażliwej i skupiamy się na trądziku różowatym. Jakie są postacie trądziku różowatego? Jakie zabiegi na trądzik różowaty? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu!

Aloes - Przyjaciel skóry

Co potrafi ta roślina i dlaczego powinnyśmy się z nią zaprzyjaźnić?

W kosmetologii największe znaczenie mają właściwości przeciwzapalne, bakteriobójcze, regenerujące i nawilżające. Aloes potrafi wnikać w głębsze warstwy skóry, przywracając jej równowagę wodną.

Masaż EKOLOGICZNĄ świecą MASSAYA - NOWOŚĆ!

Masaż ekologicznym woskiem ze świec MASSAYA! Absolutna nowość! Świece do masażu i pielęgnacji ciała Massaya to ekskluzywne i ekologiczne kosmetyki oparte na szczególnie wyselekcjonowanych olejach prosto ze Sri Lanki.

[WIDEO] Jak chronić skórę w wakacje?

Jak chronić skórę w wakacje? Jakich składników należy unikać, a z jakich najlepiej korzystać? Jak przygotować się na ostre promienie słoneczne w taki sposób, żeby nasza skóra odwdzięczyła się piękną opalenizną? Dowiedz się więcej!

[WIDEO] Dotacje na szkolenia kosmetologiczne - jak je otrzymać?

Mezoderm to prawdziwe historie - zapytaliśmy kilka z naszych kursantek w jaki sposób Mezoderm pomógł w otrzymaniu dotacji ze środków Unii Europejskiej. Jeżeli jesteś zainteresowana pozyskaniem dotacji - skontaktuj się z naszymi specjalistami! Przeprowadzą przez cały proces, pomogą w wypełnianiu wniosków i dobiorą dla Ciebie najlepsze szkolenie!

[WIDEO] KWAS HIALURONOWY - działanie, typy i zastosowanie!

W dzisiejszym odcinku naszego wideobloga dr Komasińska dzieli się wskazówkami i informacjami na temat działania, typów i zastosowania Kwasu Hialuronowego. Chcesz dowiedzieć się jakie są najlepsze do jakich działań? Zachęcamy do oglądania!

[WIDEO] - Technika NAPPAGE - Mezoterapia

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowiada o technice Nappage, wykorzystywane w mezoterapii!

[WIDEO] Aox Ferulic - Mesoestetic

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o absolutnym HICIE jakim jest Aox Ferulic od firmy Mesoestetic. Zapraszamy do oglądania i komentowania!

[WIDEO] Mezoterapia w trychologii - Hair Cocktail

Już dzisiaj dr Magdalena Komasińska opowiada o absolutnym HICIE tej jesieni - MESO BB GLAM! Poruszamy tematy związane z wykonaniem zabiegu, bezpieczeństwem i skutecznością MESO BB GLAM!

[WIDEO] MESO BB GLAM

Już dzisiaj dr Magdalena Komasińska opowiada o absolutnym HICIE tej jesieni - MESO BB GLAM! Poruszamy tematy związane z wykonaniem zabiegu, bezpieczeństwem i skutecznością MESO BB GLAM!

[WIDEO] Przebarwienia - Laseroterapia

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o walce z przebarwieniami skóry z wykorzystaniem laseroterapii! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Przebarwienia - Peelingi chemiczne

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o walce z przebarwieniami skóry z wykorzystaniem peelingów chemicznych! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Przebarwienia - Techniki Iniekcyjne

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o walce z przebarwieniami skóry z wykorzystaniem technik iniekcyjnych! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Pink Intimate System

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o absolutnym hicie - Pink Intimate System!

[WIDEO] PQ Age Evolution - POWER MEZO

W dzisiejszym odcinku wideobloga dr Magdalena Komasińska opowie o wariancie zaawansowanym PQ Age Evolution - POWER MEZO. Zapraszamy do oglądania

[WIDEO] PQ Age Evolution - Wariant BASIC

W dzisiejszym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o PQ Age Evolution w wariancie BASIC. Zapraszamy do oglądania!

Arsenał do walki z Łysieniem

W tym artykule dr Magdalena Komasińska opowiada o metodach walki z łysieniem i wypadaniem włosów! Zapraszamy do lektury!

[WIDEO] Tox Peel Program - peeling na lato! (kod rabatowy wewnątrz!)

W dzisiejszym odcinku videobloga dr Magdalena Komasińska poruszy temat Tox Peel Program - letniego peelingu. Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Najbezpieczniejsze zabiegi na lato!

W dzisiejszym odcinku videobloga dr Magdalena Komasińska opowie o najbezpieczniejszych i najbardziej sprawdzonych zabiegach na okres letni! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Jak walczyć z cellulitem? Metody nieinwazyjne!

W tym odcinku videobloga dr Magdalena Komasińska opowie o nieinwazyjnych metodach walki z cellulitem. Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Jak walczyć z cellulitem? Metody inwazyjne!

W tym odcinku dr Magdalena Komasińska opowie o tym jak walczyć z cellulitem za pomocą metod inwazyjnych, takich jak karboksyterapia lub mezoterapia igłowa. Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Cellulit: Skąd się bierze?

Skąd bierze się cellulit? Czym różni się cellulit od cellulitisu? Te oraz inne tematy dr Magdalena Komasińska porusza w tym odcinku wideobloga! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Osocze bogatopłytkowe - skuteczność i bezpieczeństwo

W tym vlogu dr Magdalena Komasińska opowiada o osoczu bogatopłytkowym. Poruszamy tematy związane ze skutecznością i bezpieczeństwem zabiegów wykorzystujących PRP! Zapraszamy do oglądania!

[WIDEO] Rozstępy: Jak z nimi walczyć?

Niniejszy odcinek vloga poświęcony jest zjawisku rozstępów - ich przyczynom, typom i przede wszystkim metodom walki z nimi oraz przeciwdziałaniu ich efektom. Zapraszamy do oglądania!

Zabiegi sugerowane w okresie lata

Lato to okres, gdzie każdy z nas chce wyglądać idealnie i mieć nieskazitelną skórę podczas wakacyjnych podróży. Niestety często zapominamy, iż to właśnie wtedy nasza skóra najbardziej narażona jest na szkodliwe działanie środowiska zewnętrznego, zwłaszcza podczas długich kąpieli słonecznych, jakie jej fundujemy chcąc uzyskać piękną opaleniznę.

Plazma azotowa - blefaroplatyka powiek

Z upływem czasu nasza skóra traci elastyczność, zanikają włókna kolagenowe, przez co staje się bardziej rozciągliwa. Opadanie powiek związane jest z wiekiem, bądź ze zmianami aparatu dźwigającego. Powieki rozciągają skórę, mięśnie słabną, zmarszczki stają się bardziej widoczne.

Problem wypadania włosów i łysienia u kobiet: część III

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są bardzo popularne w medycynie estetycznej i stosowane nie tylko do stymulacji skóry do odmładzania, ale również do leczenia wypadania włosów.

Problem wypadania włosów i łysienia u kobiet: część II

Jakie metody są najskuteczniejsze w walce z wypadaniem włosów i łysienia u kobiet? Na jakie warto zwrócić uwagę i które są najodpowiedniejsze dla Ciebie?

Problem wypadania włosów i łysienia u kobiet

Nadmierna utrata włosów to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych, która może źle wpłynąć na stan psychiczny oraz wygląd fizyczny kobiet. Utrata włosów może mieć wpływ na zmysłowość i na postrzeganie siebie. Łysienie androgenowe to najczęstsza przyczyna utraty włosów u człowieka, zarówno u mężczyzn jak i kobiet.

Iniekcyjne techniki stosowane w modelowaniu sylwetki i wspomagające procesy odchudzania: część IV

Jednym ze skuteczniejszych zabiegów stosowanych w iniekcyjnym modelowaniu sylwetki jest lipoliza iniekcyjna.

Iniekcyjne techniki stosowane w modelowaniu sylwetki i wspomagające procesy odchudzania: część III

Derma rollery potocznie nazywane również urządzeniami do mezoterapii mikroigłowej to niewielkie urządzenia wyposażone w rękojeść i sterylną głowicę, która pokryta jest rozmaitymi igłami. W trakcie zabiegu dochodzi do mechanicznego nakłuwania skóry (Medical Skin Needling). Niejednokrotnie w publikacjach napotykamy na określenia typu Roll Cit (wałek oraz Collagen Induction Therapy - terapia indukcji kolagenu).

O Bazie Wiedzy

Baza Wiedzy to zbiór artykułów oraz wideo-blogów, w których eksperci i trenerzy firmy MEZODERM poruszają zagadnienia branży kosmetologii estetycznej.