Karboksyterapia w Walce z Cellulitem

Karboksyterapia na Cellulit? Jak się sprawdza? Co wpływa na skuteczność Karboksyterapii w walce z cellulitem? Przeczytaj!

Odwiecznym problemem każdej kobiety jest walka z cellulitem. Niestety „pomarańczowa skórka” może pojawić się niemal w każdym wieku, zdarza się, że pojawia się również u szczupłych kobiet. Zadajemy sobie zatem pytanie czy można się raz na zawsze jej pozbyć?
Powstawaniu cellulitu sprzyjają hormony żeńskie, czyli estrogeny. To dlatego kobiety, a nie mężczyźni, mają nierównomierną skórę na udach i pośladkach. Kolejną przyczyną jest nieprawidłowe krążenie kwi, a co za tym idzie pojawiające się zastoje i obrzęki. Finalnie pogarsza się metabolizm, a w tkance tłuszczowej gromadzą się toksyny.

Duży wpływ na rozwój cellulitu mają również niezdrowe nawyki, takie jak: spożywanie dużych ilości węglowodanów prostych, zażywanie tabletek hormonalnych, stres, brak sportu, praca biurowa wymagająca siedzenia przed komputerem oraz noszenie szpilek i obcisłych ubrań zaburzających krążenie. Istnieją różne podziały cellulitu – najprostsze podziały to te, które uwzględniają stopień zaawansowania lipodystrofii. Podziały te obejmują 3 fazy zaawansowania: początkową, widoczną oraz zaawansowaną. 

Do walki z „pomarańczową skórką” wykorzystuje się wiele zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej, takich jak: masaże, endermologia czy mezoterapia, czy karboksyterapia.

Część II - ekskluzywnie tylko w Bazy Wiedzy!
Od lat karboksyterapia daje nam skuteczne narzędzie do walki z cellulitem w różnych fazach zaawansowania. 

Dlaczego jest to tak skuteczna terapia? Po wprowadzeniu do tkanki medycznego dwutlenku węgla, mózg odbiera sygnał o niedotlenieniu. Reakcja organizmu jest natychmiastowa, rozszerzają się naczynia krwionośne i uruchamiają się procesy angiogenezy, czyli powstanie nowych naczyń krwionośnych poprzez pobudzenie mechanizmów w śródbłonku. Kontrolowany stan zapalny skóry, który powstał podczas zabiegu, zmusza fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny. 

Zabieg ma dodatkowo działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Skóra staje się wyraźnie odżywiona, zregenerowana i wygładzona. Zanika efekt „pomarańczowej skórki”. Aby rezultaty były trwałe, dobrze jest skorzystać z serii zabiegów od 5-10, nawet dwa razy w tygodniu. Terapia „cudownym gazem” jest metodą dla każdego, kto pragnie przywrócić jędrność swojej skóry. Oprócz zwalczania cellulitu, ma także szereg innych zastosowań. Może być stosowana na okolice twarzy, skóry głowy, brzucha, rozstępów czy pod oczy.

Karboksyterapia uznana jest za jeden z bezpieczniejszych zabiegów na świecie, a praca urządzeniem Lumiderm Carboxytherapy pozwala na swobodne dobory programów, idealne I precyzyjne dawkowanie z celowanym przepływem dwutlenku węgla.

Produkty powiązane z tym artykułem
Lumiderm Carboxytherapy II Lumiderm Carboxytherapy II
Na ten sam temat
Karboksyterapia w Walce z Łuszczycą Karboksyterapia w Walce z Łuszczycą Karboksyterapia w Ginekologii Estetycznej Karboksyterapia w Ginekologii Estetycznej

O Bazie Wiedzy

Baza Wiedzy to zbiór artykułów oraz wideo-blogów, w których eksperci i trenerzy firmy MEZODERM poruszają zagadnienia branży kosmetologii estetycznej.