rH Kolagen - Intensywna Odbudowa Tkankowa

rH-Kolagen - intensywna odbudowa tkankowa. Co powoduje, że jest taki wyjątkowy? Skąd bierze się jego innowacyjność? Dowiedz się więcej z kolejnego artykułu Mezoderm!

R-KOLAGEN

Jest to najnowsza, całkowicie czysta i bezpieczna forma kolagenu, biozgodna z ludzkimi tkankami. Jedwabnik, produkując jedwab, jednocześnie w swoim naturalnym cyklu produkuje kolagen, który jest następnie odpowiednio oczyszczany. R-kolagen pozyskuje się techniką biotechnologiczną, polegającą na wstawieniu fragmentu DNA będącego przedmiotem zainteresowania (w naszym przypadku tego, który koduje łańcuch alfa-1 kolagenu) do wektora, który został wprowadzony do organizmu rekombinowanego (jedwabnika), który z kolei wytwarza idealne białko kolagenowe.

MATRYKINY

Innowacyjne, niskocząsteczkowe peptydy, które naturalnie występują w ECM (macierz międzykomórkowa). Ich działanie polega na bezpośrednim przenoszeniu informacji do docelowych komórek, w celu modyfikacji ich działania np. stymulacji do wytwarzania mnogiej ilości włókien białkowych. Matrykiny zastosowane w produktach iniekcyjnych produkowane są na drodze enzymatycznej hydrolizy lub poprzez biotechnologiczną syntezę. Wykazują one taką samą aktywność biologiczną jak peptydy ludzkie poprzez odwzorowanie w budowie sekwencji aminokwasowej i przestrzennego ułożenia. Dzięki temu są w stanie połączyć się z odpowiednimi receptoram w tkankach i modyfkować aktywność procesów komórkowych.

KARBOKSYMETYLOCELLULOZA - CMC

Rozpuszczalny w wodzie, ester celulozy (pochodzenie roślinne) jeden z częściej wykorzystywanych nośników substancji aktywnych, o właściwościach higroskopijnych. CMC petni funkcję nośnika oraz wypełniacza przestrzeni tkankowej, który nadaje skórze elastyczność, w naturalny i bezpieczny sposób unosząc tkanki. Wyjątkową funkcją karboksymetylocellulozy jest zdolność do inhibicji działania naturalnie występującego w organizmie enzymu hialuronidazy, przez co obniżając jej aktywność przedłuża działanie wprowadzanego iniekcyjnie kwasu hialuronowego oraz ochrania łańcuchy naturalnego HA w przestrzeni międzykomórkowej, przez co skóra zachowuje odpowiednie nawilżenie i jędrność.

FRAGMENTARYCZNY NISKOCZĄSTECZKOWY KWAS HIALURONOWY

Fragmenty kwasu hialuronowego pozwalają skutecznie aktywować receptor CD44 na fibroblaście odpowiedzialny za pobudzanie funkcji komórki, przyspieszając ją do podziału i aktywacji szybszej produkcji nowych włókien białkowych.

Produkty powiązane z tym artykułem
MonoDerma Fillagen (1ml) MonoDerma Fillagen (1ml)

O Bazie Wiedzy

Baza Wiedzy to zbiór artykułów oraz wideo-blogów, w których eksperci i trenerzy firmy MEZODERM poruszają zagadnienia branży kosmetologii estetycznej.